Profesjonalna kadra nauczycieli – w Młodym Koperniku pracują najlepsi nauczyciele (w chwili obecnej to 22 osoby). Łączymy doświadczenie (22 lata w zawodzie) z Panią Marzenką na czele, z młodością Pani Kasi (8 lat w zawodzie) i świetnie nam to wychodzi!

Wspieramy Rodziców naszych uczniów – czas epidemii Covid – 19 jest dla nas czasem solidarności z rodzicami naszych uczniów, dlatego zrezygnowaliśmy z pobierania czesnego do czasu powrotu dzieci do szkoły. Ponadto chcemy, by nasi rodzice wiedzieli, że jeżeli jesienią powtórzy się ta, czy inna epidemia – ponownie zwolnimy Państwa z czesnego. Dlaczego? Bo tak należy, bo tak jest przyzwoicie i solidarnie.

Uczymy przez ruch i zabawę – piłkę nożną, basen ze Szkółką nauki Pływania Wodnik, gimnastykę korekcyjną. Ponadto realizujemy Szkolny Klub Sportowy – to codzienna dodatkowa godzina sportu. Uwaga! Nie zabieramy uczniom godzin w-fu, ww. zajęcia oferujemy poza nimi.

Uczymy praktycznych umiejętności – przygotowujemy do życia w świecie przyszłości. Dlatego adoptujemy koale w dalekiej Australii oraz roje pszczół, by świat, który znamy i kochamy trwał.

Wychowujemy społeczność uczniowską świadomą społecznie i to brzmi dumnie!!!

Jesteśmy szkołą z wizją przyszłości – Konwersacje z native speaker z Filipin powodują, że przełamujemy barierę mówienia (wielu uczniów świetnie zna angielski, ale boi się mówić, to typowa bolączka większości polskich szkół).

Cyfrowa edukacja – Zdalne nauczanie realizujemy poprzez lekcje on-line nauczycieli z całą klasą jednocześnie. nie zostawiamy rodziców samych sobie z zadanymi lekcjami.

Doskonała opieka psychologiczno – pedagogiczna – Począwszy od pani Asi, specjaliście rewalidacji, jak i Pani Oli z terapii pedagogicznej z 30-letnim stażem pracy.

P/s Już szykujemy kolejną niespodziankę dla naszych uczniów – o której już wkrótce!

Uczniowie Młodego Kopernika lubią swoją szkołę i nie chcą z niej wychodzić!