Profesjonalna kadra nauczycieli – w Młodym Koperniku pracują najlepsi pedagodzy, aktualnie to  16 nauczycieli z tytułami naukowymi doktora i magistra, w stopniu awansu zawodowego są to przede wszystkim nauczyciele dyplomowani i mianowani. Z dumą chwalimy się nimi!

Uczymy przez ruch i zabawę – nauczyciel wychowania fizycznego to za mało, instruktor sportu to brzmi dumnie. Dlatego nasi uczniowie uwielbiają w-f, bo oprócz podstawy programowej jest co niemiara zabawy np. zimą jeździmy na sankach.

Uczymy empatii.

Wychowujemy społeczność uczniowską świadomą społecznie i to brzmi dumnie!!!

Jesteśmy szkołą z wizją przyszłości – Konwersacje z native speakerem z Filipin I Niemiec powodują, że przełamujemy barierę mówienia (wielu uczniów świetnie zna angielski, ale boi się mówić, to typowa bolączka większości polskich szkół).

Cyfrowa edukacja – Zdalne nauczanie realizujemy poprzez lekcje on-line nauczycieli z całą klasą jednocześnie. Nie zostawiamy rodziców samych sobie z zadanymi lekcjami.

Doskonała opieka psychologiczno – pedagogiczna – Począwszy od pani Asi, specjaliście rewalidacji, jak i Pani Oli z terapii pedagogicznej z 30-letnim stażem pracy.

P/s Już szykujemy kolejną niespodziankę dla naszych uczniów – o której już wkrótce!

Uczniowie Młodego Kopernika lubią swoją szkołę i nie chcą z niej wychodzić!