I Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej w Sudoku

DATA MISTRZOSTW: 6 GRUDNIA 2022

HISTORIA SUDOKU: Sudoku to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9 × 9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3 × 3 (zwanych „blokami” lub „podkwadratami”) znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9.

Zasady przypominają trochę kwadrat łaciński, wymyślony i badany przez średniowiecznych matematyków z terenów Arabii (XIII wiek). W sudoku, w przeciwieństwie do kwadratu łacińskiego, cyfry nie mogą się powtarzać nie tylko w żadnym wierszu i kolumnie, ale także w małym kwadracie 3 × 3.

SYLWETKA GOŚCIA SPECJALNEGO: Gościem specjalnym Mistrzostw będzie pan Piotr Gdowski. Medalista Mistrzostw Świata w Sudoku z Pekinu z 2015 roku, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w Sudoku oraz Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek. Najlepszy junior na Mistrzostwach Polski w Sudoku, reprezentant Polski na World Puzzle Championships. Waspółautor zadań na Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku. Miłośnik łamigłówek, gier logicznych i brydża.

REGULAMIN:

HARMONOGRAM:

do 25 listopada – eliminacje szkolne

6 grudnia – finał

NAGRODY:

I miejsce: deskorolka elektryczna

II miejsce: głośniki bluetooth, aparaty fotograficzne natychmiastowe, zestaw GraviTrax

III miejsce: zabawki zdalnie sterowane, gry planszowe

NAGRODA DLA SZKOŁY ZA NAJLEPSZY WYNIK: 1000 ZŁ

NAGRODA DLA NAUCZYCIELA ZWYCIĘSKIEJ SZKOŁY: 1000 ZŁ